Zaniedbania Medyczne | Fieldfisher
Skip to main content

Zaniedbania Medyczne

Nasi specjaliści od spraw do zaniedbań medycznych w kancelarii Fieldfisher mają szerokie doświadczenie w prowadzeniu roszczeń o zaniedbania medyczne, zaniedbania kliniczne, wypadki medyczne i błędy medyczne.

Mieszcząca się w Londynie, kancelaria Fieldfisher jest uznawana przez zaufane rankingi firm prawniczych takie jak the Legal 500 and Chambers and Partners, za jedną z największych kancelarii prawnych specjalizujących się w zaniedbaniach medycznych  w Wielkiej Brytanii.  Przez ostatnie 25 lat pomogliśmy tysiącom naszym klientów uzyskać odszkodowanie za ich obrażenia i uszczerbek na zdrowiu.  Oferujemy bezpłatną poradę prawną i przeprowadzamy sprawy o odszkodowania na zasadzie 'nie wygrasz, nie płacisz'.

Nasi prawnicy  wkładają bardzo dużo pracy we wszystkie sprawy, którymi się zajmują w celu uzyskania odpowiedniego odszkodowanie dla naszych klientów za ich obrażenia poniesione na skutek zaniedbań medycznych. 

Każdego roku tysiące ludzi poddaje się leczeniu przez specjalistów i przez organizacje, które zapewniają usługi opieki zdrowotnej.   W większości przypadków zapewniona opieka jest właściwa jednakże również często następują błędy.

Nasi prawnicy od zaniedbań medycznych specjalizują się w sprawach dotyczących błędów przy porodzie, zaniedbań ginekologicznych, zaniedbań neurologicznych, zaniedbań ortopedycznych, błędnej/opóźnionej diagnozy raka, mózgowego porażenia dziecięcego/uszkodzenia mózgu i wielu innych.

Posiadamy również ogromne doświadczenie w przejmowaniu spraw od innych kancelarii prawnych, więc jeżeli uważasz, że Twoja obecna kancelaria prawna nie zajmuje się Twoją sprawą  tak jak powinna, możesz przenieść swoje roszczenia do Fieldfisher.

W celu uzyskania dodatkowych informacji lub jeżeli uważasz, że dotyczy cię sprawa o zaniedbanie medyczne, prosimy o kontakt z naszym polskim doradcą prawnym, Marleną Miśtak na numer telefonu 0330 460 6795

 lub marlena.mistak@fieldfisher.com lub wypełnij krótki internetowy formularz.

 

 

Pytania, które możesz sobie zadawać przed dochodzeniem roszczenia

Aby wygrać roszczenie o zaniedbanie medyczne, musisz udowodnić zarówno, że:

 • opieka, którą otrzymałeś/otrzymałaś spadła poniżej wymaganego standardu opieki; i
 • że to spowodowało twoje obrażenie (szkodę).

Istnieją ścisłe ograniczenia czasowe, zazwyczaj trzy lata, w ciągu, których roszczenie o zaniedbanie medyczne musi zostać wniesione do sądu.  Ten trzyletni okres rozpoczyna się od daty wystąpienia takiego zaniedbania lub gdy po raz pierwszy dowiedziałeś/dowiedziałaś się, że twój uraz został spowodowany przez zaniedbanie medyczne.

W przypadku, gdy pacjentem jest dziecko, termin trzyletni rozpoczyna się od momentu jak dziecko osiągnie 18 lat. Ścisły termin trzyletni, nie dotyczy osób pozbawionych zdolności psychicznej.

Etapy postępowania w sprawie o zaniedbanie medyczne można podzielić na:

 • postepowania przedsądowe i
 • postępowania sądowe.

Etapy te zostaną wyjaśnione szczegółowo podczas naszej pierwszej konsultacji.

Zaniedbania medyczne mogą mieć bardzo poważne a nawet tragiczne skutki na twoje życie. dlatego też Fieldfisher pomoże zapewnić ci najlepszą możliwą opiekę, rehabilitację i wsparcie, którego potrzebujesz.

Jeżeli jesteś w stanie udowodnić, że otrzymane leczenie spadło poniżej wymaganego standardu opieki i że spowodowało to uszczerbek na twoim zdrowiu, będziesz mógł/mogła ubiegać się o odszkodowanie za:

 • ból i cierpienie oraz za utratę udogodnienie życia
 • koszt opieki w przeszłości i przyszłości
 • koszt leczenia w przeszłości i przyszłości
 • utratę dochodów w przeszłości i przyszłości
 • koszt specjalistycznego sprzętu medycznego
 • koszt sprzętu rehabilitacyjnego i zakupu/adaptacji miejsca zamieszkania do powstałej w wyniku błędu lekarskiego niepełnosprawności
 • repatriacje do Polski.

Wartość kwoty odszkodowania jest ściśle związana z osobą poszkodowaną i podlega indywidualnej, jednostkowej ocenie w każdym przypadku.  Na początku sprawy nie jesteśmy w stanie dokładnie oszacować wysokości odszkodowania, które możesz uzyskać, gdyż bardzo dużo zależy od naszego dogłębnego dochodzenia.  Jednakże możemy podać ci jego przybliżoną wartość już podczas naszego pierwszego spotkania.

Sprawa o zaniedbanie medycznego może być opłacona z następujących czterech źródeł:

 • umowa honorarium warunkowego ('nie wygrasz, nie płacisz' ang. 'no win, no fee')
 • ubezpieczenie na pokrycie kosztów prawniczych (ang. Legal Expenses Insurance) np. z polisy ubezpieczeniowej na mieszkanie
 • prywatne środki finansowe.

Contact us

Aby uzyskać bezpłatną, niezobowiązującą rozmowę telefoniczną z jednym z naszych ekspertów od zaniedbań medycznych, zadzwoń na 0800 358 3848 lub wypełnij nasz formularz.