Nasi specjaliści od spraw do zaniedbań medycznych w kancelarii Fieldfisher mają szerokie doświadczenie w prowadzeniu roszczeń o zaniedbania medyczne, zaniedbania kliniczne, wypadki medyczne i błędy medyczne.

Mieszcząca się w Londynie, kancelaria Fieldfisher jest uznawana przez zaufane rankingi firm prawniczych takie jak the Legal 500 and Chambers and Partners, za jedną z największych kancelarii prawnych specjalizujących się w prawie medycznym w Wielkiej Brytanii.  Przez ostatnie 25 lat, pomogliśmy tysiącom naszym klientów uzyskać odszkodowanie za ich obrażenia, uszczerbek na zdrowiu i choroby.  Oferujemy bezpłatną poradę prawną i przeprowadzamy sprawy o odszkodowania na zasadzie 'nie wygrasz, nie płacisz'.

Nasi prawnicy, Iona Meeres-Young and Marlena Miśtak wkładają bardzo dużo pracy we wszystkie sprawy, którymi się zajmują w celu uzyskania odpowiedniego odszkodowanie dla naszych klientów za ich obrażenia poniesione na skutek zaniedbań medycznych. 

Każdego roku tysiące ludzi poddaje się leczeniu przez specjalistów i przez organizacje, które zapewniają usługi opieki zdrowotnej.   W większości przypadków zapewniona opieka jest właściwa jednakże również często występują błędy natury medycznej.

Nasi prawnicy od zaniedbań medycznych specjalizują się w sprawach dotyczących błędów przy porodzie, zaniedbań ginekologicznych, zaniedbań neurologicznych, zaniedbań ortopedycznych, błędnej/opóźnionej diagnozy raka, mózgowego porażenia dziecięcego/uszkodzenia mózgu i wielu innych.

Posiadamy również ogromne doświadczenie w przejmowaniu spraw od innych kancelarii prawnych, więc jeżeli uważasz, że twoja obecna kancelaria prawna nie zajmuje się twoją sprawą szybko i efektownie tak jak powinna, możesz przenieść swoje roszczenia do Fieldfisher.

W celu uzyskania dodatkowych informacji lub jeżeli uważasz, że dotyczy cię sprawa o zaniedbanie medyczne, prosimy o kontakt z naszym polskim doradcą prawnym, Marleną Miśtak na numer telefonu 020 7861 4396 lub marlena.mistak@fieldfisher.com lub wypełnij krótki internetowy formularz.

 

Pytania, które możesz sobie zadawać przed dochodzeniem roszczenia

 

Czy dotyczy mnie sprawa o zaniedbanie medyczne?

Aby wygrać roszczenie o zaniedbanie medyczne, musisz udowodnić zarówno, że:

 • opieka, którą otrzymałeś/otrzymałaś spadła poniżej wymaganego standardu opieki; i
 • że to spowodowało twoje obrażenie (szkodę).

 

Kiedy mogę wnieść mój wniosek?

Istnieją ścisłe ograniczenia czasowe, zazwyczaj trzy lata, w ciągu, których roszczenie o zaniedbanie medyczne musi zostać wniesione do sądu.  Ten trzyletni okres rozpoczyna się od daty wystąpienia takiego zaniedbania lub gdy po raz pierwszy dowiedziałeś/dowiedziałaś się, że twój uraz został spowodowany przez zaniedbanie medyczne.  

W przypadku, gdy pacjentem jest dziecko, termin trzyletni rozpoczyna się od momentu jak dziecko osiągnie 18 lat.   Ścisły termin trzyletni, nie dotyczy osób pozbawionych zdolności psychicznej.


Jakie są etapy w sprawie o zaniedbanie medyczne?

Etapy postępowania w sprawie o zaniedbanie medyczne można podzielić na:

 • postepowania przedsądowe i
 • postępowania sądowe.

Etapy te zostaną wyjaśnione szczegółowo podczas naszej pierwszej konsultacji.


 

Ile jest warte moje roszczenie?

Zaniedbania medyczne mogą mieć bardzo poważne a nawet tragiczne skutki na twoje życie. dlatego też Fieldfisher pomoże zapewnić ci najlepszą możliwą opiekę, rehabilitację i wsparcie, którego potrzebujesz.

Jeżeli jesteś w stanie udowodnić, że otrzymane leczenie spadło poniżej wymaganego standardu opieki i że spowodowało to uszczerbek na twoim zdrowiu, będziesz mógł/mogła ubiegać się o odszkodowanie za:

 • ból i cierpienie oraz za utratę udogodnienie życia
 • koszt opieki w przeszłości i przyszłości
 • koszt leczenia w przeszłości i przyszłości
 • utratę dochodów w przeszłości i przyszłości
 • koszt specjalistycznego sprzętu medycznego
 • koszt sprzętu rehabilitacyjnego i zakupu/adaptacji miejsca zamieszkania do powstałej w wyniku błędu lekarskiego niepełnosprawności
 • repatriacje do Polski.

Wartość kwoty odszkodowania jest ściśle związana z osobą poszkodowaną i podlega indywidualnej, jednostkowej ocenie w każdym przypadku.  Na początku sprawy nie jesteśmy w stanie dokładnie oszacować wysokości odszkodowania, które możesz uzyskać, gdyż bardzo dużo zależy od naszego dogłębnego dochodzenia.  Jednakże możemy podać ci jego przybliżoną wartość już podczas naszego pierwszego spotkania.


Jak mogę sfinansować moją sprawę?

Sprawa o zaniedbanie medycznego może być opłacona z następujących czterech źródeł:

 • umowa honorarium warunkowego ('nie wygrasz, nie płacisz' ang. 'no win, no fee')
 • ubezpieczenie na pokrycie kosztów prawniczych (ang. Legal Expenses Insurance) np. z polisy ubezpieczeniowej na mieszkanie
 • prywatne środki finansowe.

 

Rodzaj aktualności