Case Study Types

Charities we support

}

Rodzice, Maisha Najeeb, która obecnie ma 13 lat, wnieśli sprawę o odszkodowanie za leczenie otrzymane przez ich córkę w szpitalu Great Ormond Street związane z wstrzyknięciem kleju do jej mózgu, które doprowadziło do trwałego uszkodzenia mózgu.

 

Maisha-Najeeb

 

W czasie wypadku Maisha miała 10 lat.   Cierpiała na rzadkie schorzenie tj. Malformacje Tętniczo-Żylną ( "MTŻ") – jej żyły i tętnicę splatały się, co mogło doprowadzić do krwotoku.   Ta choroba występuje u około 1% ludzi.   Pomimo tej choroby, Maisha była w stanie prowadzić całkiem normalne życie.  Doznała wcześniej pięciu krwotoków, które wymagały leczenia za pomocą embolizacji, ale te zabiegi przebiegły bez komplikacji.

Zabieg embolizacji polega na wstrzyknięciu kleju (środka zatorowego), aby zablokować krwawienie naczyń krwionośnych i wprowadzeniu nieszkodliwego barwnika (kontrastu), aby sprawdzić przepływ krwi w obrębie mózgu i głowy.

W dniu 2 czerwca 2010 roku Maisha doznała krwawienia, które wymagało embolizacji. Niestety, szpital nie miał systemu umożliwiającego odróżnianie strzykawek zawierających klej z strzykawkami zawierającymi kontrast, Osoba wykonująca zabieg pomyliła strzykawki i do tętnicy mózgu Maishy został wstrzyknięty klej, który spowodował katastrofalne i trwałe uszkodzenie mózgu.

Ojciec Maishy skontaktował się z Edwina Rawson, prawnikiem z kancelarii Fieldfisher specjalizującym się w przeprowadzaniu roszczeń o zaniedbania medyczne, w celu zrealizowania roszczenia o odszkodowanie od szpitala Great Ormond Street.

Szpital Great Ormond Street wziął pełną odpowiedzialność za zaniedbanie i wszelkie szkody z nim zawiązane.  Sprawa została wniesiona do sądu w dniu 1 marca 2012 roku.

Maisha wymaga opieki przy wszystkich czynnościach życiowych zarówno w nocy jak i w ciągu dnia.  Maisha porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego i utraciła na skutek zaniedbania zdolność uczenia się nowych informacji.   Maisha również cierpi na bolesne skurcze nóg. 

Warunki umowy, na mocy której Maisha otrzymała £2.8 mln zostały zatwierdzone przez londyński sąd, Royal Courts of Justice w dniu 27 stycznia 2014 roku.  Do 19 roku życia Maisha będzie dodatkowo otrzymywać £383,000.00 rocznie.  Kwota ta urośnie potem do £434,000.00 rocznie aż do śmierci poszkodowanej.  Eksperci twierdza ze Maisha może dożyć 64 lat.  Te kwoty zostały ustalone przez ekspertów na podstawie potrzeb Maishy i będą przeznaczone na jej opiekę i zakwaterowanie.

 

Sadir Hussain, ojciec dziewczynki powiedział:

"Jesteśmy zdruzgotani tym, co się stało. Życie mojej córki zostało zrujnowane, wszystkie marzenia przepadły. Mam nadzieje, że szpital wyciągnie wnioski i nikt więcej nie ucierpi w ten sposób"

Activity stream